Nabízíme tato volná místa:

Sociální pracovník nebo pracovník v sociálních službách do služby Podpora bydlení

Co bude Vaším úkolem

  • Komplexní podpora klienta v oblasti zabydlování a podpora udržení nového či stávajícího bydlení (posílení samostatnosti, řešení dluhové pasti, edukace ve finanční gramotnosti, finanční plánování, rodinný rozpočet apod.). Podpora rodiny v dalších oblastech souvisejících s bydlením (sousedské vztahy, práce, hospodaření s penězi, vztahy, volný čas).
  • Být průvodcem klienta při hledání vhodných řešení – mapování situace, navrhování intervenčního plánu, pravidelné vyhodnocování situace klienta, účast na případových setkáních, doprovod na schůzky s různými institucemi, spolupráce s dalšími zúčastněnými stranami – psycholog, psychoterapeut, jiné organizace, vytváření písemných zpráv o spolupráci, vytváření záznamů o průběhu spolupráce.
  • Spolupodílet se na utváření nové služby Podpora bydlení – metodická činnost, nastavení spolupráce s dalšími aktéry, tvorba mapovacích nástrojů, síťování s odbornou veřejností a dalšími spolupracujícími organizacemi atd.
  • Spolupracovat s úzkým týmem (účast na týmových poradách, supervizích) a zároveň i s dalšími službami organizace Letního domu (intervize, případová setkání).

Co očekáváme

  • Splnění předpokladů pro výkon povolání sociálního pracovníka dle § 110 zákona č. 108/2006 Sb. nebo pracovníka v sociálních službách dle § 116 zákona č. 108/2006 Sb.
  • Úzkou spolupráci s týmem
  • Ochotu učit se novým věcem
  • Flexibilitu a kreativitu
  • Zkušenosti v oblasti sociální práce
  • Praxe v oblasti podpory bydlení výhodou

Co nabízíme

  • Možnost spolupodílet se na utváření nové služby v rámci zavedené organizace
  • Úvazek 0,5 – 1 HPP
  • Pravidelnou supervizi a doplňující vzdělávání
  • Pružnou pracovní dobu
  • 5 týdnů dovolené
  • 4 sick days
  • Multisport
  • Telefon, notebook

Předpokládaná doba nástupu: únor/březen 2024 nebo dle dohody Zájemci, prosím, zašlete Váš životopis a motivační dopis na adresu: lucie.tumova@letnidum.c

Dluhový poradce do služby Podpora bydlení

  • Úzce spolupracovat nejen s klientem, ale i klíčovým pracovníkem.
  • Poskytovat podporu klientům, kteří jsou ohroženi finančními problémy, a zároveň hledat řešení pro ty, kteří se již ve finanční krizi ocitli.
  • Být průvodcem klienta při hledání vhodných řešení, jak vyjít z dluzhové pasti.
  • Pomoct klientům s mapováním a analýzou jejich dluhů.
  • Komunikovat s věřiteli.
  • Pomáhat klientům řešit zadluženost, exekuce, oddlužení.
  • Zastavovat nezákonné exekuce a podávat návrhy na oddlužení.
  • Spolupracovat s týmem (účast na týmových poradách, supervizích).

  • Praxi v oblasti poskytování dluhového poradenství
  • Orientaci v legislativě
  • Samostatnost, trpělivost
  • Smysl pro humor a kreativitu

Co nabízíme

  • Úvazek 0,5 HPP (finanční ohodnocení 20000 Kč)

Předpokládaná doba nástupu: únor/březen 2024 nebo dle dohody Zájemci, prosím, zašlete Váš životopis a motivační dopis na adresu: lucie.tumova@letnidum.cz