Základní milníky v Historii letního domU
- 2018
Uskutečnili jsme konferenci pro odbornou veřejnost s názvem Na hraně a získali akreditaci na vzdělávací programy pro pracovníky dětských domovů.
Tým sociálně-terapeutických pobytů se rozdělil na dva podtýmy Sever a Jih a zahájil první dva cykly pobytů pro ustálenou skupinu dětí ze spolupracujících domovů.
- 2014
V roce 2014 vznikla služba Podpora pěstounů, jejímž posláním je pomoci dětem v pěstounské péči zažívat pocit blízkosti a bezpečí a podporovat pěstouny v jejich rodičovských kompetencích a především v prohlubování vzájemného vztahu s dítětem. Klíčový pracovník pracuje s rodinou v následujících oblastech: vzdělání dítěte, zdraví dítěte, krizové intervence, terapie, zájmové činnosti dítěte, ztrátě zaměstnání či bydlení pěstouna, dluhy apod.
- 2008
Poprvé jsme připravili cyklus pobytů v tréninkovém bytě jako reakce na potřeby mladých lidí, kteří dospívali a potřebovali praktickou přípravu do samostatného života.
Zahájili jsme spolupráci s Dětským domovem v Klánovicích. Poprvé jsme skotačili na komunitní akci Draci ve Skalách
Připravili jsme pět výstav, mimo jiné i v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR.
- 1999 - 1997
Zahájili jsme spolupráci s Dětským domovem v Krompachu.
17. 2. je zapsán oficiální vznik Občanského sdružení Letní dům. Po několika letech spolupráce s domovem v Radeníně jsme se rozhodli zformalizovat naší činnost a místo letních akcí začít celoroční činnost. Ředitelkou sdružení se stala Lucie Kokrdová. Jan Slavík, Yvonna Lucká a Mireia Ryšková tvořili v té době duchovní průvodce Letního domu. Vznik Letního domu byl spojen s předsevzetím zviditelňovat myšlenku, že i státem garantovaný systém ústavní péče o děti a mladé lidi v dětských domovech by měl do svého celku jasně zakomponovat i cílenou výchovně – terapeutickou práci s těmi, kteří ji vzhledem ke své osobní historii potřebují.
- 17. února 1997
Dne 17.2.1997 vzniklo Občanské sdružení Letní dům s cílem pořádat celoroční aktivity formou pobytů pro děti a mládež z dětských domovů. Ředitelkou Letního domu se stala Lucie Kokrdová. Jan Slavík, Yvonna Lucká a Mireia Ryšková tvořili v té době duchovní průvodce Letního domu. Pro tuto práci začali využívat techniky artefiletiky, arteterapie, muzikoterapie a jiných forem práce zaměřené na psychosociální rozvoj. Vznik Letního domu byl spojen s předsevzetím zviditelňovat myšlenku, že i státem garantovaný systém ústavní péče o děti a mladé lidi v dětských domovech by měl do svého celku jasně zakomponovat i cílenou výchovně – terapeutickou práci s těmi, kteří ji vzhledem ke své osobní historii potřebují.
- 1994
.