První tréninkový byt je za námi!

  • Rubriky příspěvkutréninkové byty
  • Čas na čtení:7 minuty čtení

Skupinu se podařilo sestavit genderově vyváženě a máme radost, že nás je tentokrát tolik. S námi, pracovníky, je nás tentokrát 10 a na ubytování je to opravdu znát, je nás doslova plný tréninkový byt.

Tento víkend jsme se chtěli všichni poznat a utvořit fajn partu. Proto jsme měli postavený program hravou formou a aktivity jsme zaměřili na stmelování kolektivu. V pátek jsme znovu nastartovali již ověřenou tradici a sešli jsme se mezi čtvrtou a pátou na ubytování. Vyřešili jsme nějaké ty nutné formality a nastavili si společná pravidla, která po dobu všech tréninkových bytů budeme dodržovat, aby se nám spolu žilo dobře.

Poté se účastníci rozdělili na dvě skupiny a připravili své nákupní seznamy, abychom další dny měli co do žaludku. Vydali jsme se společně na nákup a po návratu jsme se do syta navečeřeli. Pak nastal čas večerní reflexe, kterou tato skupina zažila poprvé, a tak jsme ji do rituálu spolu s Jakubem zasvětili. Atmosféra byla fajn a shrnutí prvního dne příjemně zakončilo program.

 

V sobotu nás čekal na zážitky nabytý den. Po výborné snídani, kterou pro nás připravila klučičí skupina, jsme si vyzkoušeli různé skupinové role. Mohli jsme se vžít do role vedoucího, šedé eminence, vtipálka a dalších. Tento prostor jsme využili k tomu, aby se skupina shodla na společné sobotní večeři, což se úspěšně naplnilo.

Po dobrém obědě od kluků a poledním klidu jsme se vydali na výpravu za dobročinným bazarem, který tuto sobotu pořádal Letní dům na Náplavce. Prohlídli jsme si všechno zboží, popovídali si s milými lidmi a pak jsme zamířili do Letního domu, kde nás čekal odpolední program. Zde jsme měli další „ledolamky“ a dost jsme se spolu nasmáli. Po 16. hodině jsme se vydali na tramvaj, která nás dovezla na Hollarovo náměstí a odtud jsme statečně šlapali do kopce směrem Petřínská rozhledna.

Od Prague city tourism jsme totiž dostali skvělou možnost podívat se na řadu pražských míst zcela zdarma. Takové příležitosti jsme se museli chopit. Nejprve jsme prošli zrcadlovým bludištěm a nafotili spoustu bláznivých fotek. Pak jsme se rozhodli vyšplhat za nejkrásnějším výhledem na Prahu, na Petřínskou věž. Dokonce i ti, kteří mají z výšek strach, vystoupali do 1. patra a kochali se panoramatem Prahy. Nahoře bylo nádherně, tak jsme udělali fotky, vydýchali se a pořádně si užili výhled, který se člověku běžně nenaskytne. Poté jsme se sešli v 1. patře se zbylou částí skupiny a po schodech sestoupili z nebes zpět na zem.

Po krásném výletě nám vyhládlo, a tak jsme naskočili na tramvaj a nechali se odvést na večeři, kterou jsme zhltli jako malinu. Poté jsme si při svíčkách společně připomněli, co vše jsme stihli prožít a sdíleli jsme spolu to, co námi nejvíce zarezonovalo. Nejodhodlanější členové skupiny si ještě zacvičili a od našeho Kuby dostali rady, které cviky jsou pro co vhodné. Pak už jsme všichni odpadli do postelí a spali až do rána.

Neděle utekla rychlostí blesku. Ráno jsme si přivstali, abychom se stihli nasnídat, zabalit a poklidit. Snídani měly na starosti holky, které i za krátký čas zvládly snídani naservírovat v hotelovém stylu. Pak už následoval velký úklid a přesun do Letního domu. Zde jsme se podívali na služby, které Letní dům poskytuje a povídali si o tom, co je jádrem tréninkových bytů. Holky se pustily do přípravy oběda a po dobrém teplém jídle jsme společně probrali, co každý z účastníků od TB očekává a v čem by se chtěl dále rozvíjet. Víkend jsme zakončili zábavnou hrou a popřáli si pěkný zbytek neděle.

Tréninkový byt utekl neuvěřitelně rychle a my už se těšíme na další!