DRACI VE SKALÁCH 2023 

  • Rubriky příspěvkuAkce LD
  • Čas na čtení:16 minuty čtení

Již šestnáctým rokem proběhla komunitní slavnost Draci ve Skalách, která se tentokrát nesla v duchu olympijských her. Při příchodu Draka I. Velikého doprovodil olympijský průvod a následoval zahajovací ceremoniál, při kterém byl slavnostně zapálen olympijský oheň. Následně se děti mohly zúčastnit spousty různorodých disciplín, které pro ně Drak přichystal, např. skákání v pytli, vytváření obřích bublin nebo chůzi na dračích chůdách. Úspěšní absolventi byli na závěr Drakem oceněni diplomem. 

Po završení olympijských her jsme se vydali průvodem do sousedních Budičovic za doprovodu romských rytmů hudebníků z Duo Bengas. Průvod také ozvláštňovaly dámy na chůdách z Divadla Studna, které pro nás připravilo veselé loutkové představení Kocour v botách. Po té, co jsme se zasmáli u divadla a občerstvili se výbornými buchtami, které upekly děti a vychovatelé z Dětského domova Písek, vyrazili jsme s průvodem zpět do Skal, kde na nás čekala bohatá hostina, kterou pro nás připravila firma Sodexo. Po společném hodování, zpívání a tančení, jsme celou oslavu zakončili ohnivou show, za které děkujeme Cirkusu Van Karavan. 

Děkujeme firmě Sodexo za zajištění skvělého rautu, obci Skály za zapůjčení stanů, laviček a skvělé divadlo, velký dík patří také všem účastníkům a vystupujícím a Dětskému domovu Písek,  díky kterým se 16.ročník Draků ve Skalách vydařil. Těšíme se příští rok!