Setkání s hvězdou

  • Rubriky příspěvkuPobyty
  • Čas na čtení:13 minuty čtení

Druhý letní pobyt s dětmi z dětských domovů probíhal také v Lázních Libverda. I my jsme společně s dětmi uzavírali naše celoroční vesmírné dobrodružství. Připomněli jsme si, s jakými pocity jsme se ve vesmíru potkali a jakou roli hrají v našich životech.

Tentokrát jsme již necestovali na další planetu, ale vyrazili jsme černou dírou do hvězdného meziprostoru, kde jsme se potkali s hvězdou, jejíž planetární soustava byla nekompletní, jelikož v ní chyběly právě pocity. Každé z dětí dostalo do péče planetu, kterou jsme zaplnili našimi pocity a dodali jsme planetě vlastní jedinečný příběh. Hvězda od nás planety převzala a přislíbila, že se o ně bude ve vesmíru starat a dodávat jim vše potřebné.

Kromě tvoření planet jsme si užili i spoustu pohybových her. Vyrazili jsme na výlet k vodopádům černého potoka, proběhlo finále naší soutěže Letní dům má talent, jedno dopoledne jsme věnovali hraní divadla a před samotnou cestou do vesmíru jsme vytvářeli vynálezy, které se mohou na podobné výpravě hodit.

Na konci našeho pobytu jsme se rozloučili s naším vesmírným průvodcem, hvězdářem Emilem, a už se těšíme, jaký příběh nás bude provázet v příštím školním roce.