Květnový POBYT VESMÍRNÉ PUTOVÁNÍ III

  • Rubriky příspěvkuPobyty
  • Čas na čtení:12 minuty čtení

V květnu se k naší vesmírné partě připojilo 5 nových dětí z dětského domova Unhošť a společně s dětmi z Písku a Dobříše se pustily do prozkoumávání další planety na Jablochatě ve Ždírci.

Nově objevená planeta se zdála neobydlená, ale po bedlivém průzkumu jsme objevili tunel do podzemí, kde jsme se potkali s Kiff. Ta nám prozradila, že všichni na planetě žijí v podzemí, protože na planetu kdysi dávno spadl meteorit. Nechtěla uvěřit, že povrch je bezpečný a že je tam krásně. A tak jsme prozkoumávali, co je to strach, malovali, jak naše strachy vypadají a společně jsme si sdíleli, co nám pomáhá strach překonat. Dokonce jsme se strachu postavili čelem, abychom pochopili, jaké to pro Kiff může být a na konci jsme ji z podzemí mohli vyvést a ukázat jí krásy povrchu planety.

A na povrchu to vážně stálo za to! V nové partě jsme si užili spoustu zábavy, hráli spoustu her na utužení kolektivu, chytali jsme žáby, kochali se přírodou Kokořínska a užívali si zkrátka svojí společnost. Také jsme zpívali písničky, hráli na hudební nástroje a bohatě jsme využili prolézačky, které nabízí Ždírecké hřiště. 

Už se těšíme na další dobrodružství, které nás čeká v červenci a naše letošní putování vesmírem s hvězdářem Emilem zakončí.