Poslední tréninkový byt v tomto školním roce

  • Rubriky příspěvkutréninkové byty
  • Čas na čtení:8 minuty čtení

Poslední, sedmý, tréninkový byt nás provázelo nádherné počasí, kterého jsme se snažili maximálně využít. Tentokrát nás bylo všehovšudy s lektory jen šest. Ale zábavy jsme si užili na plno. V pátek jsme se drželi již zaběhnutého plánu a po nákupu potravin a dobré večeři jsme diskutovali o tématech vztahů a některých úskalí, která se pojí s pornografickým průmyslem. Dozvěděli jsme se, že nás po celý tento pobyt bude provázet téma sociálních vazeb a sociálních sítí.

Druhý den jsme si přivstali, abychom stihli kurz vaření, který pro nás nachystala Podravka. Následovaly čtyři výživné hodiny vaření, kterými nás hravou formou provázel šéfkuchař Ondra. Naučili jsme se zpracovat celé kuře, to byla docela fuška! Ale pro všechny z nás bylo objevné, kolik pokrmů je možné z jednoho kuřete připravit. Co jsme si navařili, to jsme také snědli, a ještě nám zbylo k večeři. Dovařili jsme a vydali se směr Letní dům, kde jsme si zkoušeli různé modelové situace na téma sociálních rolí. Pro nikoho nebylo těžké se do situací vžít a v průběhu aktivity padaly takřka hvězdné herecké výkony. Krom toho jsme si mohli vyzkoušet, jaké to je, octnout se v pozici různých rolí (matky, vychovatele, kamarádky a kamaráda, pracovníka i učitelky). Den jsme završili volnočasovou aktivitou, v rámci které jsme si užívali sluníčka v parku a někteří z nás si zaházeli a zakopali s míčem. Večer jsme vše shrnuli u reflexe a měli jsme radost, že spolu můžeme sdílet poslední společné chvíle.

Neděle nám pak utekla rychle. Po úklidu jsme se rozhodli snídat v trávě, a tak jsme s sebou zabalili snídani a deku a ráno jsme plnohodnotně odstartovali v nedalekém parku. Nechybělo ani posledních pár hodů míčem na koš. V Letním domě jsme diskutovali o výhodách a rizikách užívání sociálních sítí. Po obědě nás již čekalo hořkosladké loučení a předávání certifikátů za absolvování cyklu tréninkových bytů. Řekli jsme si, co se nám líbilo, co nám chybělo a s čím odcházíme. Také jsme se domluvili. že společně ještě brzy vyrazíme piknik.