Tréninkové byty

  • Rubriky příspěvkutréninkové byty
  • Čas na čtení:9 minuty čtení

Cyklus tréninkových bytů se pomalu blíží do cíle! Poslední březnový víkend proběhl pátý ze sedmi tréninkových bytů. Tento víkend byl zaměřený na přípravu na odchod z dětského domova a orientaci v důležitých úřadech a dávkách. Opět se nám podařilo sejít se v plném počtu.

Pátky bývají napříč víkendy podobné. I tentokrát si účastníci po příjezdu vymysleli jídelníček na celý víkend a vyrazili na nákup. Po nákupu už na všechny čekaly skvělé těstoviny od Kateřiny, po kterých se jen zaprášilo. Po večeři a společném úklidu nádobí následovalo krátké zopakování klíčových informací z minulého víkendu. Oba jsme s Kateřinou byli příjemně překvapení, kolik si každý pamatuje. Po dlouhém týdnu byli všichni unavení, a tak jsme den zakončili krátkým kahootem na úvod víkendu a reflexí.

Tento tréninkový byt byl náročný brzkým vstáváním jak v sobotu, tak v neděli. V sobotu bylo potřeba být brzy v Letním domě, kam za námi dorazila vzácná návštěva z organizace Mimo domov. Pustili jsme si s nimi části filmu Dospělým ze dne na den a poté se s námi jeden mladý muž podělil o svou zkušenost s odchodem z dětského domova. Po uvaření, snězení i úklidu po výborném obědě přišlo na řadu takové zamýšlecí odpoledne. Nejprve se mladí dospělí ve skupinkách zamýšleli nad tím, jak si (ne)pokazit život a co se ohledně toho dá dělat. Potom, ještě předtím než jsme vyrazili do kina, jsme si každý graficky znázornili svou životní cestu. Nejen tu, co už uběhla, ale i tu která je ještě před námi tak, jak bychom chtěli, aby vypadala.

Neděle již tradičně začala úklidem našeho ubytování, tentokrát v rekordním čase. Poté jsme podívali, jak je to s různými úřady a dávkami, které se mohou po odchodu z dětského domova hodit. Aby to nebyla jen teorie doplněná o barvičky na tabuli, zkusili jsme si zahrát různé situace, se kterými se na úřadech běžně setkáváme. Pak už nás čekal další výborný oběd, další ne tak oblíbený úklid a odchod domů. Tak zase za měsíc!