Březnový pobyt Vesmírné putování II.

  • Rubriky příspěvkuPobyty
  • Čas na čtení:10 minuty čtení

V březnu jsme se společně s dětmi z dětských domovů z Písku a Dobříše vydali na Jablochatu Ždírec, kam za námi zavítal náš již starý známý hvězdář Emil. Přizval nás k další výpravě na planetu, okolo které můžeme sledovat rudou záři. Po průchodu černou dírou jsme se ocitli na bouřlivé planetě, kterou obývá kmen Feroxů, jenž je opředený řadou legend a pověstí. Jednu z nich se nám podařilo získat a dozvěděli jsme se, že každý Ferox se rodí s démonem vzteku, který roste a sílí, když se nám dějí nepříjemné věci a opět slábne, když se nám daří relaxovat a uklidnit se.

Pak si děti vytvářely z různých materiálů vlastní démony, které pojmenovaly, a společně jsme přemýšleli nad tím, jak to se vztekem máme my. Čí démon je větší, čí menší, komu démon vyroste snadno do obrovské velikosti a kdo má naopak démona odolného a roste mu pomalu.

Všechny poznatky jsme zúročili brzy, jelikož se nám přišel představit jeden z Feroxů, který měl velikého a zlostného démona a nevěděl si rady, jak ho utišit. Navíc ho kvůli častému vztekání nechtěli přijmout mezi bojovníky kmene. Společně s ním jsme podstoupili cestu bojovníka, na které jsme prozkoumávali emoci vzteku dál a objevovali jsme, z čeho můžeme čerpat klid. Jelikož se nám podařilo Feroxovi ukázat, že je normální démona mít, ale je třeba sobě a jemu dopřát dostatek péče, byli jsme společně s ním pozváni na posvátný rituál, kde nás kmen Feroxů přizval do svých řad a uzavřeli jsme s nimi a jejich démony přátelství.

Na pobytu jsme kromě objevování vzteku zažili i spoustu zábavy, vyzkoušeli si nové aktivity jako box, upcycling oblečení, vytváření herbáře či filmový klub a jelikož nám přálo počasí, tak jsme si mohli dopřát výlet po Kokořínsku, a dokonce jsme snědli housky na tajemném zámku Houska.

Těšíme se, kam nás hvězdář Emil zavede v květnu.