Výlet do Prahy

  • Rubriky příspěvkuPobyty
  • Čas na čtení:7 minuty čtení

Poslední lednový víkend za námi dorazily děti z dětského domova, abychom společně objevovali atrakce, které nabízí naše hlavní město Praha. Jelikož víkend připadl na 2. kolo prezidentské volby, tak jsme se s dětmi před prvním dobrodružstvím vypravili k volebním urnám, kde dětem komise zodpověděla všechny zapeklité otázky a děti se mohly podívat, jak celý proces vypadá.

Pak už jsme vyrazili na Petřín, kam nás dovezla lanovka, a my jsme se mohli kochat pohledem na noční Prahu, kde jsme i přes velikou snahu nenapočítali 100 věží, ale i tak jsme se shodli, že výhled stojí za to. První večer jsme se ještě vrátili k našemu vesmírnému tématu a společně s dětmi jsme prozkoumávali Štěfánikovu hvězdárnu. Průvodce nás vzal i do observatoře, kde jsme mohli vyzkoušet dalekohledy, které používají čeští vědci k pozorování oblohy.

Ráno jsme opět zamířili na Petřín, kde jsme si tentokrát zamotali hlavy v zrcadlovém bludišti a nasmáli jsme se u našich pokroucených obrazů v zrcadlech. Pak jsme ještě pokračovali v kochání a nahlédli na Prahu tentokrát za dne, ale z výšky Petřínské rozhledny. Odpoledne si děti odhlasovaly návštěvu aquaparku, kde jsme řádili na tobogánech a v různých bazénech.

Celý víkend jsme zakončili nedělením slavnostním obědem, kde jsme si vyprávěli o všem, co jsme o víkendu zažili.

Už se těšíme na březnový pobyt, kde se s dětmi zase potkáme mimo velká města a budeme objevovat vesmír a krásy Kokořínska.