Pololetní prázdniny s dětmi z dětských domovů

  • Rubriky příspěvkuPobyty
  • Čas na čtení:17 minuty čtení

Naše cesty Vesmírem pokračují.  O pololetních prázdninách jsme společně s 13 dětmi opět proletěli červí dírou a náš průvodce zvaný Prastarý zajistil, abychom se dostali na planetu, kterou ovládl vztek a naštvání.  Předpokládal totiž, že společně nalezneme cestu, jak lidem na této planetě pomůžeme. Přivítala nás zde tmavá mlha, jemný černý prach, který byl zvířen ve vzduchu tak, že jeden neviděl druhého. I proto nejspíš planetu ovládala zlost a neschopnost se vzájemně domluvit. Každý viděl jen svou pravdu a nebyl ochoten vyslechnout druhého. 

Rozhodli jsme se tedy prozkoumat vztek – jak a kdy vzniká, jakou může mít podobu, a také jsme se zaměřili na to, jak poznat, že postupně přichází a dokázali jej zastavit ještě, než nás zcela pohltí. Společně jsme si povídali o tom, co nám pomáhá vztek upustit tak, abychom se zbavili přebytečného napětí, ale nikomu neublížili. Hodně jsme malovali, přehrávali různé scénky, a si vyzkoušeli různé skupinové hry. Všechno, co jsme o vzteku zjistili, jsme předali Prastarému, a již brzy bylo vidět, že tmavá mlha pomalu klesá a lidé na planetě začínají být vyrovnanější a klidnější. 

Jako památku na naši návštěvu jsme dostali malý flakonek s trochou atmosféry, aby nám připomněl, že pokud je zvířený, těžko můžeme nalézat řešení a vidět více možností, jak na situace reagovat.