3. víkend tréninkových bytů

  • Rubriky příspěvkutréninkové byty
  • Čas na čtení:9 minuty čtení

Minulý víkend proběhl již třetí víkendový pobyt tréninkových bytů, tentokrát zaměřený na téma PRÁCE. Sešli jsme se poprvé v plné sestavě, se sociálním pracovníkem Jakubem jsme skoro dorovnali poměr dívek a chlapců. Celkem nás bylo 9, z toho 4 muži.

            V pátek odpoledne, jak je již zvykem, jsme se opět sešli na stejném místě. Nejprve jsme se vydali na nákup potravin, pro které byl předem stanovený rozpočet. Skupiny se dopředu rozmyslily, jaký jídelníček vytvoří. Díky první skupině jsme se mohli těšit na vaječnou omeletou k snídani a na oběd po asijském způsobu. Druhá skupina nakoupila na nedělní snídani sladké pečivo a k obědu naplánovala bramborové noky se špenátovou omáčkou a slaninou. Zpětně s hrdostí hodnotíme všechny pokrmy jako vydařené.

            V pátek večer jsme si představili hlavní tematické zaměření, které nás dále provázelo po celý zbytek pobytu – téma práce. Zahráli jsme si kahoot a povídali si až do večera. Druhý den nás po snídani čekal nabitý program. Skupina se dozvěděla více o tom, kde hledat práci a jakých informací si v inzerátu všímat nejvíce. Každý si měl za úkol najít pracovní pozici sobě na míru, vytvořit si vlastní CV – což, jak už teď všichni víme, je životopis. Nakonec ještě sepsat motivační dopis, abychom ke stručnému životopisu mohli doplnit důležité zajímavosti a vysvětlit, proč se na danou pozici hodíme právě my.

            V neděli po snídani a velkém úklidu jsme se přesunuli na místo pohovoru – do Letního domu. Chvíli jsme si povídali o tom, k čemu slouží Úřad práce a jak to s ním vlastně v praxi funguje. Poté za námi dorazila paní personalistka Kurková, která nám nejprve představila, jak takový pohovor probíhá a na co je důležité dávat si pozor. Poté s jednotlivými účastníky tréninkových bytů pohovor vedla a tak měl každý možnost, vyzkoušet si pracovní pohovor na vlastní kůži. Na konci pohovoru paní personalistka každému z účastníků shrnula, jak si vedl a popřála hodně štěstí do dalších pohovorů. Pak už jen úklid a ahoj za měsíc!