Listopadový pobyt Vesmírné putování

  • Rubriky příspěvkuPobyty
  • Čas na čtení:8 minuty čtení

Podobně jako druhý tým Kousku domova se i my v tomto školním roce vydáváme s dětmi na dobrodružnou cestu do vesmíru. Na prvním pobytu z letošního cyklu nás červí díra poslala na Planetu radosti, kde vládne věčně veselá královna Eleanor. Vyzvala nás, abychom s ní objevovali radost v pohybu, radost z tvoření a zkusili udělat radost i sobě navzájem. To se nám dařilo a moc jsme si společný čas užívali, ale postupně nám přišlo zvláštní, že na Planetě neexistují jiné emoce. 

Dozvěděli jsme se, že na Planetě je dokonce zakázán smutek. Začali jsme pátrat, jak je to možné, a stopy nás zavedli k tajemnému muži. Ukázalo se, že je to královnin bratr Elving, kterého královna kdysi vyhnala. Prozradil nám, že společně před lety zažili těžké věci, ale každý z nich se s nimi vyrovnával jinak. Elving si dovolil být smutný a zranitelný, zatímco Eleanor se smutku doteď raději vyhýbala. Pomohli jsme Eleanor setkat se s bratrem a postavit se smutku čelem. I my jsme měli možnost se rituálně rozloučit se vším, co jsme ztratili, a nechali jsme naše těžkosti odplout po vodě. Večer jsme se všichni sešli u bohatě prostřeného stolu a oslavili jsme usmíření našich nových přátel Eleanor a Elving. Náš průvodce, hvězdář Emil, nás doprovodil zpět na Zemi. 

Zažili jsme spoustu dobrodružství a radování, teď už jsme ale rádi zpět na pevné půdě naší domovské planety a těšíme se na další vesmírné putování!

Pobyty se konají díky podpoře MPSV, MHMP a Nadace Terezy Maxové dětem. Děkujeme!