Letní dům oslavil 25 let

  • Rubriky příspěvkuAkce LD
  • Čas na čtení:16 minuty čtení

Ve čtvrtek 22. září patřilo náměstí Míru v Praze Letnímu domu, který zde oslavil 25 let svého působení, poskytl účastníkům spoustu zajímavých kousků na dobročinném trhu a v odpolední části nabídl také kulturní program.

Již od deváté hodiny ranní byly prostory náměstí Míru zaplněny stánky s oblečením, knihami, CD i nejrůznějšími předměty, které si mohli účastníci zakoupit za symbolickou cenu a podpořit tak činnost Letního domu. „Celkově se nám podařilo vybrat neuvěřitelných 47 000 Kč, které samozřejmě použijeme na podporu činnosti naší organizace,“ uvádí ředitel Letního domu Jiří Strejček.

Odpolední část oslav zpestřil bohatý kulturní program. Na pódiu postupně promluvila celá řada osobnostní, včetně zakladatelů Letního domu manželů Lucie a Jiřího Kokrdových a prvního ředitele Letního domu Cyrila Zákory. Svou činnost přiblížily také vedoucí služeb Letního domu a dokonce představily divákům některé ze svých klientů – dětí původně z dětského domova, které také díky Letnímu domu dnes již žijí samostatný život.

Oslava se konala pod záštitou paní starostky Městské části Praha 2 Ing. Alexandry Udženija, která podpořila akci zakoupením několika předmětů z dobročinného bazaru. Po celou dobu konání oslav bylo k dispozici občerstvení u Mammacoffee stánku, část z jeho výtěžku opět putuje na podporu činnosti Letního domu.

Obrovský dík patří patronu Letního domu Petru Vackovi, který celou akci skvěle moderoval a spolu s Magdou Reifovou bavil diváky včetně těch nejmenších zábavnými písničkami. „Děkujeme také Veronice Čermák Mackové, Patricii Pagáčové, Miluši Šplechtové a Kristýně Hrušínské za jejich účast a podporu naší organizace,“ dodává Jiří Strejček.

Na závěr nezbývá než si přát minimálně dalších 25 let úspěšného fungování a mnoho rozdané radosti, pomoci a podpory.