Tréninkové byty už mají prázdniny

  • Rubriky příspěvkutréninkové byty
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Poslední květnový víkend jsme uspořádali závěrečný Tréninkový byt v tomto školním roce. Od října minulého roku to byl už 9. víkendový pobyt. Celkem se jich zúčastnilo 12 dospívajících ze spolupracujících dětských domovů.

Společně jsme otevřeli témata spojená s odchodem z dětského domova a osamostatnění se.  Vytvořili jsme si životopis, hledali práci a nakonec se zúčastnili i pracovního pohovoru s paní personalistkou. Prakticky jsme si vyzkoušeli i hledání nájmu, zašli na prohlídku bytu a podívali se do Domu na půl cesty. Společně jsme snažili udělat si měsíční rozpočet a určit si, co jsou nejdůležitější věci, bez kterých se neobejdeme. Mluvili jsme taky o důležitých osobách v našem životě. Tvořili jsme si svoje „vztahové vesmíry“ a zamysleli se nad tím, o koho se můžeme nejen při odchodu z dětského domova opřít. Vše jsme zakončili zhlédnutím filmu „Dospělým ze dne na den“ a následnou besedou s Radkem Lacim, který mluvil o své zkušenosti s odchodem z dětského domova.

Moc všem z dětských domovů fandíme na jejich cestě do dospělosti a těšíme se na další pokračování Tréninkových bytů, které nás čekají zase po prázdninách…