PODSTATNÉ INFORMACE K ZAOPATŘOVACÍM PŘÍSPĚVKŮM

  • Rubriky příspěvkuPlatforma Do dospělosti
  • Čas na čtení:4 minuty čtení

Platforma Do dospělosti uspořádala dne 9.12.2021 workshop na téma „Příspěvek do života“, který se věnoval zaopatřovacím příspěvkům pro mladé dospělé se zkušeností s náhradní péčí. Workshopu se zúčastnili zástupci Ministerstva práce a sociálních věcí, zástupkyně Generálního ředitelství Úřadu práce ČR, zástupci OSPOD, mladí dospělí se svou osobní zkušeností a zástupci organizací, které se věnují pomoci a podpoře mladých lidí se zkušeností z náhradní péče. Vytvořil se tak prostor pro sdílení informací napříč subjekty, které se problematikou mladých dospělých odcházejících z náhradní péče zabývají.  

Ministerstvo práce a sociálních věcí s námi sdílelo informační souhrn pro pečovatele a odborníky ve vztahu k podpoře ve formě zaopatřovacím příspěvkům a dále leták – přehledné informace pro mladé dospělé k těmto zaopatřovacím příspěvkům.  

Tyto informace s Vámi sdílíme v těchto souborech:

Informační souhrn pro pečovatele a další odborníky

Zaopatřovací příspěvek pro mladé dospělé

Zároveň bylo organizacím odpovězeno na jejich písemné dotazy týkající se zaopatřovacích příspěvků a tyto otázky s odpověďmi s Vámi tímto sdílíme zde: 

Otázky organizací a odpovědi na ně

 


 

Rovněž Generální ředitelství Úřadu práce nám poskytlo důležité informace týkající se této problematiky a zaslalo nám odkazy a videa k zaopatřovacím příspěvků, které naleznete na těchto odkazech:  

ZDE najdete podrobný materiál, který obsahuje všechny informace týkající se nových dávek od 1. 1. 2022.   

ZDE najdete videa k nepojistným sociálním dávkám včetně zaopatřovacích příspěvků pro mladé dospělé.

ZDE jsou zveřejněny letáky, jak v e-podobě, tak ke stažení.

ZDE najdete změny v oblasti dávek pěstounské péče.