WORKSHOP „PŘÍSPĚVEK DO ŽIVOTA“

  • Rubriky příspěvkuPlatforma Do dospělosti
  • Čas na čtení:2 minuty čtení

Od 1.1.2022 vstoupí v účinnost novela zákona o sociálně-právní ochraně dětí, podle které budou mít mladí dospělí odcházející z náhradní péče nárok na zaopatření ze strany státu. Došlo tak ke sjednocení podmínek zaopatření mladých lidí, kteří po dosažení zletilosti odcházejí z pěstounské péče, poručnické péče nebo z ústavní výchovy.  


V souvislosti s tím pořádá PLATFORMA DO DOSPĚLOSTI pro své členy workshop s názvem PŘÍSPĚVEK DO ŽIVOTA aneb novela zákona o sociálně-právní ochraně dětí v oblasti zaopatřovacích příspěvků pro mladé dospělé z náhradní péče.

Workshop se uskuteční online dne 9.12.2021 a hlavním hostem workshopu bude Mgr. Kristýna Jůzová Kotalová, vedoucí oddělení koncepce ochrany práv dětí a transformace služeb pro rodiny, MPSV. Dále jsme jako hosty pozvali mladé dospělé se zkušeností s ústavní péčí, zástupce pobytových zařízení a OSPOD. Na tomto workshopu se dozvíme, jaké změny novela zákona v oblasti zaopatřovacích příspěvků přinese a bude také prostor pro praktické dotazy a společnou diskuzi.