Mužinec – pobyt pro správné chlapy

  • Rubriky příspěvkuPobyty
  • Čas na čtení:18 minuty čtení

V červnu proběhl tradiční pobyt pro mladé muže z dětských domovů – Mužinec, tentokrát v divoké přírodě v Krkonoších. Program byl nabitý a dobrodružný. Hned ve čtvrtek se nám stala nepříjemná věc, zahrabali jsme se s autem v bahně. Ale společnými silami, kdy deset chlapů najednou zabralo, jsme auto vytáhli.

V pátek pak přijel náš dlouhodobý dobrovolník Karel, který se věnuje adrenalinovým zážitkům. Zahráli jsme si fotbálek a pak jsme pod jeho zkušeným vedením dělali různé lanové aktivity a pak jsme si vyzkoušeli něco, co opravdu chtělo všechnu naši odvahu a odhodlání – chůze bosýma nohama po střepech. Na první pohled to bylo opravdu strašidelné, ale nakonec jsme to skoro všichni zvládli. Večer jsme si pak opekli buřty a klobásky a povídali si nejen u ohně.

V sobotu jsme vyrazili na puťák. Cestou se nám ale ztratila cesta a museli jsme překonávat docela drsný terén. Ale kluci to zvládli a nakonec jsme se i vykoupali v mrazivé Jizeře. Večer jsme si pak udělali za odměnu pořádnou večeři, zas si chvíli povídali o tom, jaký má být správný chlap, a do noci hráli hru na upíry.

Pobyt byl intenzivní a rychle utekl. Skoro se nám nechtělo z té drsné divočiny domů…

Pobyty se konají díky finanční podpoře:

MPSV_graficka_znacka_barva